W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jak w każdy poniedziałek o tej porze podsumowujemy wydarzenia sportowe minionego weekendu. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Branża turystyczna w Kołobrzegu ma się całkiem dobrze, jednak oczekuje zmian w ustawie uzdrowiskowej. Na czym miałyby one polegać oraz o listopadowej ofercie turystycznej rozmawiamy z prezesem Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego w Kołobrzegu Mariuszem Ławro.

rozmowa z Mariuszem Ławro

Właśnie zmierzają ku końcowi prace wykonywane w ramach program umacniania brzegów morskich na pasie wybrzeża należącym do Kołobrzegu. Na plaży w Podczelu trwa refulacja, a we wschodniej części uzdrowiska - wymiana palisad.

W ramach tegorocznych prac refulacyjnych wydano niemal 17,5 mln złotych. Zasilono plaże m.in. w Niechorzu, w Pogorzelicy i w Jarosławcu, a za chwilę zaczną się prace w Ustroniu Morskim, gdzie do odłożenia jest ok. 42 tys. m3 piasku na odcinku ok. 400 m.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Po trzech latach przerwy do Kołobrzegu wrócił „Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej”. Relację z wydarzenia, które odbyło się w hali Milenium, przygotowała Aleksandra Szymańska.

relacja Aleksandry Szymańskiej

„Otwarta Antena”: Janusz Gromek, senator Koalicji Obywatelskiej

Gościem „Otwartej Anteny” w „Studiu Kołobrzeg” był senator KO Janusz Gromek. W rozmowie z Jarosławem Banasiem m.in. ocenił budżetu miasta oraz możliwości uzyskania dofinansowania projektów z KPO. Poruszony został także temat wykorzystania historycznego dorobku pierwszego biskupstwa w Kołobrzegu w promocji miasta.

„Otwarta Antena”: Janusz Gromek