fot. facebook.com/dkslawno
Festiwal Twórczości Marka Grechuty jest jedynym tego typu wydarzeniem w regionie. W tym roku imprezę uświetnił koncert Grażyny Łobaszewskiej oraz Stanisława Sojki.

Izabella Sozańska-Majchrzak, dyrektorka Sławieńskiego Domu Kultury zaznaczyła, że festiwal przez lata wypracował dużą renomę - Jesteśmy bardzo dumni, że od 2007 roku odbywa się u nas to wydarzenie. Do Sławna przyjeżdża młodzież z całej Polski i wykonuje cudowne piosenki Marka Grechuty - zaznaczyła Izabella Sozańska.

Grzegorz Gurłacz, członek festiwalowego jury podkreślił, że w tym roku konkurs stał na wysokim poziomie: - Wielu wykonawców słuchało się z dużą przyjemnością. Piękne jest to, że Ci artyści dodają do piosenek Marka Grechuty własne interpretacje. Dzięki temu odkrywamy je na nowo.

Nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności zdobył zespół Mayol z Kołobrzegu zaś Nagrodę Złotego Marka wywalczyła Agnieszka Podubny z Leżajska. Artystka przyznała, że twórczość Marka Grechuty jest obecna w jej życiu od dawna: - Inspirują mnie przede wszystkim teksty tego artysty oraz jego charyzma. Jest ona dla mnie nie do przecenienia.

Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Koszalin.

kk/mt

Posłuchaj

Izabella Sozańska-Majchrzak Grzegorz Gurłacz Agnieszka Podubny