fot. prk24.pl

Lider Konfederacji w województwie zachodniopomorskim, przedstawiciel partii Nowa Nadzieja był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk mówił m.in. o szansach na utworzenie koalicji rządowej z Prawem i Sprawiedliwością oraz ostatnich sejmowych pracach.

Marcin Bedka pytany, czego spodziewa się po dzisiejszym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Sejmu odpowiedział, że „niczego specjalnego”. - Panowie sobie trochę porozmawiają, ale myślę, że nie wyniknie z tego spotkania żaden specjalny efekt .

Komentując wczorajsze orędzie Szymona Hołowni stwierdził, że marszałek kładzie duży nacisk na wprowadzenie nowej jakości do polskiego parlamentu. Odniósł się również do słów Hołowni, który mówiąc o składzie prezydium Sejmu zaznaczył, że „demokracja to rządy większości, z poszanowaniem praw mniejszości”. - Dokładnie tak powinno być. U nas przez ostatnie 18 lat wyglądało to tak, że rządziła większość, a mniejszość się nie liczyła. Życzę nowemu marszałkowi, by doprowadził do tego, żeby demokracja wróciła na właściwie tory - powiedział.

Lider Konfederacji w Zachodniopomorskiem zapewnił, że partia będzie głosowała za „słusznymi” projektami, bez względu na ich twórcę. - W tym co jest słuszne będziemy wspierali zarówno rządzących, jak i opozycję. Będziemy opozycją merytoryczną, a nie totalną - podkreślił.

Przypomniał, że Konfederacja złożyła już dwa „niekontrowersyjne” projekty ustaw o kwocie wolnej od podatku i dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców. - To są projekty już wcześniej promowane przez partie, które za moment będą posiadały władze - tłumaczył. Dodał, że oba postulaty od dawna były częścią programu Konfederacji.

Odnosząc się do złożonego przez partię projektu zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zdaniem wielu ekspertów zawierał poważne błędy i do którego Konfederacja później wniosła autopoprawki, gość „Studia Bałtyk” wyjaśnił: - Okazuje się, że nasi koledzy nie zdążyli przed złożeniem projektu skonsultować go z fachowcem od podatków. Zostały już wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które odpowiadały za tę legislacyjną wpadkę.

Pytany o ewentualne rozmowy Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością ws. stworzenia koalicji rządowej, Marcin Bedka powiedział: -Według moich informacji nikt z Konfederacją w tej sprawie nie rozmawia. Nie planujemy natomiast wejść w układ rządowy ani z PO ani z PiS-em i nawet jakby ktoś chciał takie rozmowy prowadzić, to my nie jesteśmy nimi zainteresowani. To misja, która nie ma prawa się udać.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/zn

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Marcin Bedka