W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Za nami jubileuszowe X Kołobrzeskie Dni Seniora - „Senioralia”. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 600 seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu. W ramach obchodów zorganizowano między innymi debatę pod hasłem: „Co to znaczy być przyjaznym dla seniora”. Poza tym był barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta, a następnie na scenie letniej Regionalnego Centrum Kultury odbywały się występy i prezentacje artystyczne.

materiał Mariusza Wolańskiego

Gościem audycji „Na Zdrowie” był Czesław Hoc, lekarz endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia i kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Tematem spotkania były nowe sposoby terapii w onkologii kobiecej.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem PiS

W Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w podkołobrzeskim Budzistowie regularnie organizowane są zawody jeździeckie przeznaczone dla jeźdźców i koni o różnych kwalifikacjach. Są więc konkursy dla zawodników i koni licencjonowanych, są konkursy towarzyskie dla amatorów, a także konkursy skierowane do zupełnych nowicjuszy w tej dziedzinie. Właśnie o tej ostatniej kategorii z sędzią zawodów Małgorzatą Przykucką rozmawiał Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Gość Studia Kołobrzeg: Tadeusz Twardy

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Tadeusz Twardy, przyrodnik, był gościem Jarosława Banasia. W rozmowie o tym, że Tadeusz Twardy przygotowuje atlas grzybów Kołobrzeskiego Lasu a także o znaleziskach z Czerwonej Księgi gatunków chronionych i innych tajemnicach Kołobrzeskiego Lasu.

Gość Studia Kołobrzeg: Tadeusz Twardy

 „Otwarta Antena”: dr Mariusz Miedziński

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Dr Mariusz Miedziński z Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie omawiano m.in. wpływ pogody na frekwencje wyborczą i mechanizmy zwiększające frekwencje wyborczą w Polsce.

„Otwarta Antena”: dr Mariusz Miedziński