fot. www.facebook.com/helenanorowicz
Przez prawie 40 lat Helena Norowicz była związana z warszawskim Teatrem Studio. Po 80-tce rozpoczęła karierę jako modelka. Teraz odcisnęła swój ślad w branży muzycznej - nagrała utwór "Czas nie istnieje", do którego słowa napisał Jacek Cygan. Wystąpiła też w teledysku do tej piosenki. Helena Norowicz po II wojnie światowej przez kilkanaście lat mieszkała w Koszalinie.

Ikona polskiego teatru recytuje tekst Jacka Cygana do muzyki Marcina Nierubca. Dowcipny tekst, w którym przewijają się postacie Alberta Einsteina, Christiana Diora i Tamary Łempickiej. Refreny zaśpiewała młoda polska wokalistka, Sandra Wasilewska.

"Helena Norowicz w wieku 80 lat została modelką. Modelką piękną, modelką tajemniczą, modelką z klasą! Postanowiła zażartować ze swoich lat nagrywając piosenkę "Czas nie istnieje", którą z wielkim ukłonem i szacunkiem dla niej, napisaliśmy wspólnie z Marcinem Nierubcem. Pani Helena udowadnia, że z wiekiem nic się nie kończy, a może nawet zacząć się coś nowego. C'est la vie!" - stwierdził w komunikacie prasowym Jacek Cygan, który stworzył takie szlagiery, jak "Wypijmy za błędy" czy "To nie ja!".

Teledysk nakręcił fotograf Michał Ignar. Zdjęcia realizowano w zabytkowej Villi La Fleur w Konstancinie. Mieści się w niej prywatne muzeum sztuki z unikalną kolekcję prac polskich i zagranicznych artystów z lat 20. i 30. Wśród nich jest Tamara Łempicka. Teledysk zadebiutował już na YouTubie.

Helena Norowicz ma związek z Koszalinem. Gdy miała 11 lat została wraz z rodziną przesiedlona z Litwy do Koszalina. Tu mieszkała i uczyła się do 1954 roku, kiedy podjęła studia w PWST w Łodzi.

PAP