fot. Krzysztof Piotrkowski/ Polskie Radio Koszalin
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: Tadeusz Bobrowski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Lenart - radna z klubu Łączy nas Słupsk oraz Jan Lange - radny z Platformy Obywatelskiej.

W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się oficjalne otwarcie słupskiego węzła transportowego. W ramach projektu w sąsiedztwie stacji PKP wybudowano wielofunkcyjny 8-peronowy dworzec autobusowy. Inwestycja kosztowała ponad 30 milionów złotych. Została ona dofinansowana ze środków unijnych.

Tadeusz Bobrowski przypomniał, że to nie jedyna duży projekt transportowy w tym miejscu: - PKP wybuduje także nowy budynek dworca kolejowego. Mam nadzieję, że inwestycja zostanie szybko zrealizowana. Wraz z węzłem będzie to stanowiło duży kompleks transportowy.

Małgorzata Lenart przypomniała, że na imprezę otwarcia będzie można dojechać za darmo miejskimi autobusami: - Budowa węzła transportowego była wyczekiwana od wielu lat. Bardzo się cieszę, że ta inwestycja została wreszcie zrealizowana.

- Ubolewam jedynie, że węzeł transportowy nie został sfinansowany wspólnie ze starostwem, a była taka możliwość kilka lat temu. Bardzo dobrze jednak, że wreszcie go ukończono - dodał Jan Lange.

W dalszej części piątkowej audycji miejscy radni dyskutowali m.in. o koncepcjach rozbudowy Starego Rynku.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt

fot. Krzysztof Piotrkowski/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”