fot. prk24.pl

We wtorek ogłoszono wyniki konkursu na wsparcie szpitalnych oddziałów ratunkowych z Funduszu Medycznego. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację, przebudowę i zagospodarowanie części diagnostycznej.

Do łącznie 152 placówek w całej Polsce trafi 1,5 mld złotych. Dofinansowanie otrzymają m.in. SOR-y szpitali w Koszalinie (14,8 mln), Szczecinku (3,9 mln) i Pile (9,2 mln).

- Pieniądze do tych szpitali trafiły na poprawienie jakości świadczonych usług, a jednocześnie jest to też spełnienie wymogu konstytucyjnego zapewnienia poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego dla naszych obywateli. Cieszymy się m.in. z ponad 14 milionów dla SOR-u w Koszalinie, bo to naprawdę potężne pieniądze - powiedział Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef sejmowej komisji zdrowia.

Poseł Hoc dodał, że dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne obywateli to obowiązek rządu, który przy wyborze wspieranych inwestycji nie kieruje się barwami politycznymi organów zarządzających placówkami: - To kolejny dowód na to, że działamy ponad podziałami. Wiemy, że szpital w Koszalinie potrzebował tych środków, bo SOR miał pewne uciążliwości jeżeli chodzi o świadczenie usług. Przewidzieliśmy więc stosowne środki na ten cel, bo zdrowie jest wartością społeczną.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie wyda pieniądze na przebudowę oddziału ratunkowego oraz na zakup nowego wyposażenia SOR-u oraz pracowni diagnostycznych z nim współpracujących.

Dofinansowanie dla SOR-ów otrzymały też placówki w Choszcznie, Złotowie, Chojnicach czy Lęborku.

kk/ar

Posłuchaj

Czesław Hoc o wsparciu koszalińskiego szpitala Czesław Hoc o dotacjach