fot. prk24.pl

Chodzi o trzykilometrowy odcinek DW 206 od parkingu leśnego do granic Koszalina. Prace remontowe będą kosztować prawie sześć milionów złotych, a połowa tej kwoty pochodzić będzie z Funduszu Leśnego.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Manowo Piotr Nowak podkreślił, że ta droga jest bardzo ważna nie tylko dla miasta, ale i również dla leśników. - Lasy podmiejskie Nadleśnictwa Manowo docierają do granic oraz na teren miasta Koszalin - zauważył. - Droga, której remont dofinansowujemy, jest bardzo istotna dla celów gospodarki leśnej i naszym wspólnym interesem jest dbanie o jej stan.

Remontowanym odcinkiem, choć jest to fragment drogi wojewódzkiej, administruje miasto Koszalin. Piotr Jedliński, prezydent Koszalina powiedział, że po remoncie nawierzchni, mieszkańcy Koszalina będą mogli wygodniej i bezpiecznej dojeżdżać do podmiejskiego lasu i z niego korzystać. - Co istotne, ta droga będzie prowadziła do bazy lotniczego pogotowia ratunkowego - podkreślił.

Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na remont tego trzykilometrowego odcinka. Prace powinny zakończyć się do końca roku.

Radosław Zmudziński/zas

Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina Piotr Nowak, nadleśniczy Nadleśnictwa Manowo