W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jak w każdy piątek zapowiadamy czekające nas wydarzenia sportowe.

materiał Mariusza Wolańskiego

We wtorek rano doszło do wybuchu gazu w budynku przy ulicy Dworcowej w Kołobrzegu. Na szczęście nikt nie zginął, ale część lokali mieszkalnych obecnie nie nadaje się do zamieszkania i wymagają remontu. Znana w Kołobrzegu grupa PomagaMy od razu ruszyła z pomocą. W tej chwili zbierana jest żywność. Wielu kołobrzeżan włączyło się do pomocy.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Kołobrzegu ruszyła wrześniowa edycja „Herbertiady”, czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta. Centralnym punktem wydarzenia jest konkurs recytatorski dla młodzieży szkól ponadpodstawowych, poprzedzony warsztatami. Zwieńczeniem „Herbertiady” będzie premierowy spektakl teatralny pt. „Miłość Pana Cogito” w wykonaniu Doroty Landowskiej i Mariusza Bonaszewskiego.

materiał Mariusza Wolańskiego

Marek Młynarczyk, prezes wspólnoty mieszkaniowej był gościem Jarosława Banasia w audycji „Gość Studia Kołobrzeg”

Marek Młynarczyk w rozmowie przedstawił inwestycję pozwalającą uzyskać ciepłą wodę użytkową (dzięki podgrzaniu ciepłem słonecznym) i zaoszczędzić pieniądze na administrowanie wspólnotą.

Marek Młynarczyk

Profesor Wojciech Kudyba był gościem Jarosława Banasia w audycji Afisz Kulturalny

W rozmowie skupiono się na dorobku Zbigniewa Herberta, z okazji 24. edycji kołobrzeskiej „Herbertiady”. W drugiej części audycji Mariusz Wolański mówił o piątkowym spektaklu zamykającym wydarzenie.

Afisz Kulturalny