fot. PSONI Koło w Koszalinie Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2

W czwartkowej audycji rozmawiamy o osobach z niepełnosprawnościami, ich działalności artystycznej oraz trwających w Łazach Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych.

Od 21 lat w Łazach odbywają się Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne. To spotkanie osób z niepełnosprawnością, którego tematem przewodnim jest sztuka. Może to być rzeźba, malunek, śpiew, czy taniec.

materiał Renaty Pacholczyk

Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne to spotkanie przede wszystkim osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale także ich opiekunów. Z wydarzenia jest dumna Izabela Stec, przewodnicząca koszalińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

materiał Renaty Pacholczyk

Pani Janina Sawa od niemal pół wieku opiekuje się niesamodzielną, niepełnosprawną córką. Przyznaje, że nie jest łatwo, bo społeczeństwo nie zawsze jest przychylne takim osobom, dlatego nadal trzeba je uświadamiać i edukować. Dodaje, że opiekunowie osób z niepełnosprawnością intelektualną także muszą żyć aktywnie w społeczeństwie.

materiał Renaty Pacholczyk

Relacja z Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych w Łazach.

materiał Renaty Pacholczyk