fot. Radosław Zmudzinski/Polskie Radio Koszalin
Samorząd na ten cel pozyskał 90 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. To dofinansowanie z programu „30 stacji ładowania na 30-lecie funduszu”.

Jak podkreślił burmistrz Maciej Berlicki, wielu właścicieli samochodów elektrycznych będzie korzystać ze stacji: - Na placu Pod Lipami mamy już centrum kultury, bibliotekę, kino i galerię Zorza, i jesteśmy na ukończeniu budowy centrum nauki. Wielu dorosłych będzie odwiedzało te miejsca, przywoziło swoje dzieci na zajęcia, więc ten, kto ma elektryczny samochód, będzie mógł go doładować.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych powinna stanąć pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Jak poinformował prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Subocz, nabór dla samorządów do projektu „30 stacji ładowania na 30-lecie funduszu” wciąż trwa: - Warto inwestować w tego typu obiekty, ponieważ coraz więcej pojazdów jest elektrycznych i hybrydowych.

Ponadto gmina Sianów zakupiła skutery i łódź dla ratowników wodnych, którzy stacjonowali i będą w przyszłym sezonie stacjonować w Łazach. Samorząd również pozyskał na ten cel pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Jak podkreślił Marek Subocz, dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo turystów i mieszkańców: - Gmina pozyskała dofinansowanie na ten cel w formie w pożyczki i dotacji. Zostały m.in. zakupione kłady, kaski, przyczepa, która będzie wykorzystywana do przewożenia sprzętu. Cały ten asortyment potrzebny jest do ratowania i działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turytów . 

Wartość zakupionego sprzętu to 350 tysięcy złotych.

r.zmudzinsk/kp

Posłuchaj

Marek Subocz o sprzęcie ratowniczym i jego wykorzystaniu dla poprawy bezpieczeństwa Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie o projekcie „30 stacji ładowania na 30-lecie funduszu” Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa