fot.prk24.pl

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: Maciej Berlicki burmistrz Sianowa, Danuta Lebioda dyrektora biura Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz Barbara Anklewicz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” w Kowańczu.

Maciej Berlicki - burmistrz Sianowa

Zakończył się nabór chętnych na wynajem lokali, które powstały w ramach programu Mieszkanie Plus w Sianowie. Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki przekazał, że o przydziale mieszkań decydował system punktowy, a punkty, zgodnie z projektem uchwały, były przyznawane m.in. za bycie mieszkańcem gminy: - Nie chodzi o zameldowanie a o realne zamieszkanie. Weryfikowaliśmy to poprzez deklaracje śmieciowe. Chcemy promować naszych mieszkańców, ale mamy pełną świadomość, że ta inicjatywa wiąże się z osiedleniem u nas wielu mieszkańców ościennych gmin. Zwłaszcza, że nie ma takiego zapotrzebowania na mieszkania wśród naszych mieszkańców. Niedawno zakończyliśmy drugi nabór, ale mamy jeszcze wiele wolnych lokali, więc jeśli znajdą się jeszcze chętni, zorganizujemy trzeci.

Maciej Berlicki - burmistrz Sianowa

Danuta Lebioda - dyrektora biura Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej

24 września w całej Polsce odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Danuta Lebioda przyznała, że tegoroczne wybory do samorządu rolniczego wzbudzają wśród społeczności rolniczej dużo emocji: - Nasze wybory to zawsze duże poruszenie wśród rolników, chociaż z drugiej strony frekwencja wyborcza nigdy do wysokich nie należała. Izby Rolnicze mają dość szerokie kompetencje. Delegaci są reprezentantami rolników. W naszym interesie jest, by w samorządzie rolniczym reprezentowali nas ludzie faktycznie z rolnictwem związani - tłumaczyła.

Barbara Anklewicz - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” w Kowańczu

Już w najbliższą sobotę odbędzie się drugi etap „Bitwy Regionów” województwa zachodniopomorskiego. Jest to konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich. Barbara Anklewicz przyznała, że takie wydarzenia są ważne i powinny być podtrzymywane: - Takie spotkanie to dobra okazja do spróbowania regionalnych potraw, zaznajomienia się z lokalnymi tradycjami kulinarnymi, które już w większości ulegają zapomnieniu. Pokazujemy to, co jest w polskiej kuchni najlepsze. Produkty, które wykorzystujemy, pochodzą od naszych rolników, są zdrowe i ekologiczne.

Barbara Anklewicz - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” w Kowańczu