fot. PRK24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Ulica Zdrojowa to kilometrowy ciąg biegnący przez środek dzielnicy uzdrowiskowej. Jej gruntowny remont to zatem jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Modernizacja trwa już ponad rok i zahaczyła o dwa pełne sezony letnie, niosąc ze sobą sporo trudności zarówno dla mieszkańców i turystów, jak i dla samorządu. Jednak wszystko zmierza ku szczęśliwemu końcowi. Ostateczny termin zakończenia wszystkich prac wyznaczono na 31 października.

Remont ulicy Zdrojowej kosztuje miasto ponad 18 mln zł. 13 mln na ten cel samorząd dostał z rządowego programu Polski Ład.

Jak obecnie wygląda ulica Zdrojowa sprawdzał Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Rozpoczęła się renowacja Cmentarza Wojennego w Kołobrzegu. Prace obejmują 437 płyt nagrobnych, na których zostaną odnowione litery. Łącznie będzie to ponad 57.000 znaków. Projekt renowacji cmentarza jest częścią programu rządowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Nekropolia upamiętnia 1762 poległych żołnierzy walczących o Kołobrzeg. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracom konserwatorskim przyglądał się Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

W porcie jachtowym w Kołobrzegu odbył się regionalny finał Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PGE Polsailing 2023, którego centralnym punktem były dziecięce regaty organizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski Błękitni Grzybowo. Na miejsce wybrał się Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Ewelina Karewicz, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy była gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” Studia Kołobrzeg

fot. Jarosław Banaś/ Polskie Radio Koszalin

W rozmowie m.in. o aktualnym, rekordowo niskim w powiecie kołobrzeskim bezrobociu, sytuacji na rynkach pracy w UE, aktualnych ofertach pracy i prognozie rozwoju zatrudnienia.

"Otwarta Antena" (12.09)