fot. prk24.pl

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy (jedynka na liście), Barbara Grygorcewicz z Koalicji Obywatelskiej (trójka na liście), Maciej Słomka z Polski 2050 (dwójka na liście Trzeciej Drogi), Andrzej Jakubowski z Prawa i Sprawiedliwości, kandydat do Senatu w okręgu 100 i Jan Kazimierz Adamczyk z Konfederacji (wyborcza jedynka).

Politycy z regionu rozpoczęli spotkanie od tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w naszym mieście. Wczoraj rano w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie zmarł Piotr „Spiderman” Zalewski, znany jako koszaliński superbohater „Spiderman”. Tancerz, społecznik, pedagog został brutalnie pobity 19 sierpnia przy ulicy Harcerskiej w Koszalinie. 47-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do koszalińskiego szpitala, gdzie w sobotę rano zmarł.

Kolejnym tematem były obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W jej tle powrócił temat uchwały Sejmu z września ubiegłego roku w sprawie dochodzenia zadośćuczynienia za szkody spowodowane przez Niemcy w czasie II wojny światowej. Żądania za straty wojenne od Niemiec wyceniono 6 bilionów 220 mld złotych.

Goście audycji „Po Słowie” mówili również o opublikowanej liście bezpłatnych leków. Od 1 września dzieci i młodzież do 18. roku życia oraz seniorzy powyżej 65 lat mają prawo do bezpłatnych leków. Minister zdrowia opublikowała listę preparatów, które pacjent otrzyma w aptece za darmo, jeżeli wypisze je lekarz. Poszerzenie grupy osób uprawnionych do bezpłatnych leków jest realizacją jednej z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Po Słowie”.

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

„Po Słowie”, 03.09.2023 r.