Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 z roczników 2010 i 2011, na co dzień reprezentujący barwy Kospelu Gwardii Koszalin, zwyciężyli w Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej, rozegranych w Dźwirzynie i organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Turniej uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski.

Podopieczni trenerów Iwony Lejewskiej i Mieszka Bazylińskiego na swojej drodze do fazy pucharowej napotkali najlepsze drużyny w kraju, m.in. z Kielc czy Kwidzyna. W ćwierćfinale koszalinianie pokonali natomiast SP Żurawina (18:12), a w półfinale okazali się lepsi od SP 2 Węgrów (17:11). W meczu o złote medale wygrali po rzutach karnych z SP 7 Poznań (regulaminowy czas gry 13:13).

Koszalińscy szkoleniowcy są dumni z osiągnięcia swoich wychowanków: - Nasi zawodnicy zgrali świetnie. Cała szesnastka zasługuje na wyróżnienie!

W zawodach uczestniczyło 14 najlepszych drużyn z poszczególnych województw. Podczas imprezy zaprezentowało się ponad dwustu młodych szczypiornistów.

Więcej w materiale Radosława Zmudzińskiego.