fot. UM Piła
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile prawdopodobnie będzie musiał unieważnić przetarg na modernizację stadionu żużlowego i ogłosić kolejne postępowanie. Złożone oferty znacznie przekraczają planowane wydatki. Najtańsza z nich wynosi 28 mln złotych. Niewykluczone są zmiany w projekcie i podzielenie zadania na etapy.

Jak powiedział dziś Piotr Głowski prezydent Piły: - Wpłynęły trzy oferty na realizację tego zadania, ale wszystkie znacząco przekraczają wysokość środków zabezpieczonych na realizację inwestycji. Mieliśmy na ten etap przeznaczone około 18 milionów, a najtańsza oferta wynosi 28 milionów. Musimy doprowadzić ten etap inwestycji do takiego stanu, żeby w następnym postępowaniu te 20 milionów się znalazło.

Modernizacja stadionu przy ulicy Bydgoskiej miała rozpocząć się jak najszybciej - po zakończeniu sezonu żużlowej Polonii Piła - tak, by zdążyć z pracami przed kolejnym sezonem. Piotr Głowski zapewnił, że jak na razie nic nie jest zagrożone. - Główne elementy związane ze stadionem, korona, oświetlenie, miejsca muszą być w pierwszej części wykonane, a wszystko to, co jest do zrobienia później, zostawimy na później - stwierdził.

Na gruntowną modernizację stadionu żużlowego przy ulicy Bydgoskiej władze Piły pozyskały kilkunastomilionowe wsparcie z rządowego programu Polski Ład.

pg/kp

Posłuchaj

Piotr Głowski prezydent Piły o etapie prac Piotr Głowski prezydent Piły o przetargu