fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej/archiwum PRK

W czwartek w Kościele Katolickim obchodzona będzie uroczystość Bożego Ciała. To dzień wolny od pracy. Dla wielu osób jest to początek 4-dniowego, wydłużonego weekendu.

Już od środowego popołudnia kierowcy mogą spodziewać się wzmożonego ruchu drogowego, zwłaszcza na trasach wyjazdowych z miast i na drogach dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych.

Młodszy aspirant Izabela Sreberska z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zaznaczyła, że na drogach, aż do niedzieli będzie więcej policyjnych patroli. Przypomniała również, że do dłuższej trasy warto się odpowiednio przygotować: - Przed podróżą należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. W bagażniku powinna znajdować się apteczka, gaśnica, koło zapasowe oraz trójkąt ostrzegawczy. Podczas długiego weekendu będą prowadzone wzmożone kontrole drogowe. Funkcjonariusze będą sprawdzali stan trzeźwości kierującego, a także czy podróżujący są zapięci w pasy bezpieczeństwa. Należy też pamiętać, że dzieci powinny być umieszczone w fotelikach.

Wyjeżdżając na długi weekend, warto także zabezpieczyć swój dobytek: - Przed wyjazdem należy prawidłowo zabezpieczyć swoją posesję, a podczas pobytu w innym miejscu należy zabezpieczyć pojazd i nie zostawić wartościowych rzeczy w miejscach widocznych - dodała młodszy aspirant Izabela Sreberska.

Podczas kontroli drogowych policjanci będą zwracali szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów.

ap/aj

Posłuchaj

młodszy aspirant Izabela Sreberska z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie o przygotowaniu pojazdu na dłuższą podróż młodszy aspirant Izabela Sreberska m.in. o zabezpieczeniu wartościowych rzeczy