fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego przybliżał mieszkańcom program swojego ugrupowania, zakładający m.in. dziedziczenie emerytur, obniżkę podatków i nisko oprocentowany kredyt na zakup mieszkania.

Jak podkreślił lider ludowców, to propozycja zmian w kilku płaszczyznach życia Polaków: - To są trzy projekty ustaw dotyczących dziedziczenia emerytury, braku podatku przy drugim zatrudnieniu i programu "Własny kąt". Ten ostatni zakłada nisko oprocentowany kredyt na zakup mieszkania lub budowę domu. To nasza konkretna propozycja, pod którą zbieramy podpisy.

Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił także propozycję ugrupowania dla byłych miast wojewódzkich: - Trzeba zdekoncentrować administrację publiczną, czyli przenieść do takich miast jak Koszalin jednostki użyteczności publicznej, które są teraz w Warszawie. Trzeba też wzmacniać szkoły, np. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, aby powstał tu kierunek lekarski, jak ma to miejsce w Płocku, Nowym Sączu czy Tarnowie.

Szef ludowców w czasie pobytu w Koszalinie spotkał się z mieszkańcami Koszalina i okolic m.in. w gmachu Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

kk/ar

Posłuchaj

Władysław Kosiniak-Kamysz o propozycjach jego ugrupowania dla byłych miast wojewódzkich Władysław Kosiniak-Kamysz o inicjatywie „Uczciwa Polska”