fot. pixabay.com

Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

Z członkami Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą rozmawialiśmy o promocji książki „Rozmowy o Polsce”.

Edward Stępień i Sławoj Kigina, członkowie Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80”

Z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy m.in. o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy i ministra Przemysława Czarnka w Koszalinie i Połczynie Zdroju, Marszu dla Życia i Rodziny oraz inwestycjach w ochronę środowiska.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

O konsultacjach społecznych w sprawach rozwoju Kołobrzegu, o zabudowie i funkcjach miasta rozmawialiśmy z członkiem zarządu województwa zachodniopomorskiego i szefową powiatowych struktur PO Anną Bańkowską, szefową powiatowego PSL Heleną Rudzis-Gruchałą i przewodniczącym klubu radnych miejskich PiS Maciejem Bejnarowiczem.

panel samorządowy - cz.1

W drugiej części panelu samorządowego radny miejski Jacek Woźniak (niezależny), radny powiatowy Henryk Bieńkowski (PiS) oraz ekspert dr Mariusz Miedziński zastanawiali się nad tym, jak obniżyć koszty życia w Kołobrzegu.

panel samorządowy - cz.2

W przeddzień możliwego awansu piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg do 1 ligi Igor Niewiadomski z Uniwersytetu Warszawskiego przybliża historię rozwoju piłki nożnej w powojennym Kołobrzegu.

Igor Niewiadomski, Uniwersytet Warszawski

Audycję „Minął Tydzień” przygotowali: Mariusz Wolański i Jarosław Banaś
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz