fot. PRK24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Ponad 220 koni weźmie udział w ogólnopolskich dwugwiazdkowych zawodach w skokach przez przeszkody, będą one na wysokości 145 cm. Do tego zaprzęgi czterokonne w pokazowym turnieju. Czyli krótko mówiąc - hippiczne święto w Budzistowie - BALTIC CUP Memoriał im. Marka Zaleskiego, eliminacje Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Zawody trwać będą do niedzielnego popołudnia.

materiał Sławomira Kamoli

Będą zmiany w zarządzie spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kołobrzegu. Obradująca w czwartek rada nadzorcza spółki zadecydowała o niepowoływaniu na kolejną kadencję dotychczasowego prezesa Pawła Hryciowa. Informację przekazano na specjalnej konferencji prasowej, na której był Mariusz Wolański.

Nowy prezes spółki zostanie wyłoniony w konkursie. Na razie nie znany jest jeszcze jego termin.

materiał Mariusza Wolańskiego

Już w niedzielę o godzinie 18 piłkarska Kotwica Kołobrzeg stanie przed historyczną szansą awansu do 1 ligi. Na tym poziomie rozgrywkowym kołobrzeżanie nie grali nigdy. Żeby ten cel osiągnąć trzeba po prostu wygrać mecz z Pogonią Siedlce, bo to jest nasz rywal w kolejce końcżącej sezon 2022/2023. W obozie Kotwicy trwa ogromna mobilizacja, ale też jednocześnie spokojne oczekiwanie na niedzielny mecz. Do klubu wybrał się Mariusz Wolański.

Jeśli kołobrzeżanie nie wygrają meczu z Pogonią Siedlce, to losy bezpośredniego awansu będą zależały od wyników meczów Raduni Stężyca ze Stomilem Olsztyn oraz Hutnika Kraków ze Zniczem Pruszków. Według obliczeń statystyków szanse Kotwicy na bezpośredni awans do 1 ligi wynoszą dokładnie 68.7%. Natomiast wszystko będzie jasne w niedzielę około godziny 20.

materiał Mariusza Wolańskiego

Jak co tydzień, podajemy najważniejsze wydarzenia kulturalne przygotowane przez RCK - od piątku do piątku.

materiał Jarosława Banasia

„Otwarta Antena”: Sławoj Kigina i Edward Stępień

W audycji „Otwarta Antena” gośćmi byli członkowie stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 1980 - Sławoj Kigina i Edward Stępień. Rozmówcy zaprosili na wyjątkowe spotkanie autorskie.

Stowarzyszenie Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” zaprasza wszystkich w sobotę 3 czerwca 2023 r. o godzinie 17.00 do Regionalnego Centrum Kultury (RCK) przy ul. Solnej 1 w Kołobrzegu na promocję książki Edwarda Stępnia i Sławoja Kiginy pod tytułem „Rozmowy o Polsce”.

Książka stanowi wybór czterdziestu audycji Polskiego Radia Koszalin z udziałem Edwarda Stępienia, Sławoja Kiginy, Wojciecha Czaplewskiego, Ryszarda Czepulonisa, Kazimierza Mireckiego i Henryka Bieńkowskiego. Promocja książki będzie uświetniona występem Ani i Tomka Trust z Koszalina. Wstęp jest wolny, a wszyscy, którzy przyjdą na promocję otrzymają bezpłatny egzemplarz książki „Rozmowy o Polsce”.

„Otwarta Antena”: Sławoj Kigina i Edward Stępień