W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jaka powinna być spójna i atrakcyjna wizja rozwoju Podczela? Jaki charakter powinno mieć to miejsce? To zaledwie kilka z pytań do firmy eksperckiej, która ma przygotować koncepcję rozwoju osiedla. Na ten temat z Adamem Zwolińskim, kołobrzeskim architektem miejskim rozmawiał Jarosław Banaś.

rozmowa z Adamem Zwolińskim, kołobrzeskim architektem miejskim

W Kołobrzegu ruszyła druga edycja Międzyszkolnej Ligi Żeglarstwa Regatowego. W basenach portu jachtowego młodzi adepci żeglarstwa rywalizowali na łódkach typy Optymist. W regatach uczestniczyły dwie grupy dzieci, do lat 8 oraz do lat 12. Do portu jachtowego wybrał się Mariusz Wolański.

realcja Mariusza Wolańskiego

Kołobrzeg przygotowuje się do kolejnej edycji Rowerowej Stolicy Polski. Akcja rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. W ubiegłym roku kołobrzeżanie, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie „wykręcili” 5. miejsce w Polsce. W tym roku są ambicje, aby wynik poprawić. Na czym polega akcja wyjaśnia Robert Szpak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z którym rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa z Robertem Szpakiem, MOSiR Kołobrzeg

Ryszard Szufel, przewodniczący rady powiatu był gościem Jarosława Banasia w audycji "Otwarta Antena"

W rozmowie omówiono budowę ścieżek rowerowych z programu Polski Ład, szanse na absolutorium starosty kołobrzeskiego – (przypomnijmy starosta Tomasz Tamborski ma przedstawione zarzuty o charakterze korupcyjnym przez szczecińską prokuraturę), obecny układ sił w Radzie Powiatu to (koalicja (ządząca PO, PSL, SLD ma 14 radnych, a 5 radnych opozycyjne w radzie Prawo i Sprawiedliwość), a także nawiązano do powołania komisja ds. badania wpływów rosyjskich.

Przewodniczący Ryszard Szufel krytycznie ocenił powołanie komisji i uznał, że ma ona wymiar polityczny, a nie ochrony państwa przed agenturą rosyjską.

„Otwarta Antena”: Ryszard Szufel