fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk mówił m.in. o wczorajszej wizycie Prezydenta RP w naszym regionie. Odniósł się też do sytuacji w koszalińskim szpitalu.

- Wspaniała, owocna wizyta - podsumował poseł obecność prezydenta Andrzeja Dudy w Koszalinie i Połczynie-Zdroju przypominając, że wczorajszy dzień obfitował w wydarzenia bardzo ważne dla naszego regionu, m.in. podpisanie ustawy umożliwiającej utworzenie w Koszalinie Wyższej Szkoły Straży Granicznej i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej. - Wszystkie te przedsięwzięcia i ta wczorajsza wizyta to w głównej mierze zasługa ministra Pawła Szefernakera, ambasadora Pomorza Środkowego, który wiele dobrego czyni i jeszcze uczyni. Byliśmy oczywiście jedną drużyną, pani minister Małgorzata Golińska cały czas uczestniczyła we wszystkich naszych spotkaniach - powiedział poseł.

Mówiąc o znaczeniu obu przedsięwzięć dla rozwoju regionu powiedział: - To budowanie podmiotowości Koszalina, który staje się miastem emanującym siłą na całą Polskę.

Pytany o podpisaną również wczoraj przez prezydenta ustawę o powołaniu specjalnej państwowej komisji do spraw zbadania wpływów rosyjskich i o oburzenie z tego powodu, głośno wyrażane przez opozycję stwierdził: - Nie chcemy nikogo karać. Chcemy, żeby wyborcy dowiedzieli się prawdy, dlaczego wpływy rosyjskie miały w Polsce taką wielką moc.

W czasie rozmowy padło także pytanie dotyczące sytuacji w koszalińskim Szpitalu Wojewódzkim i zawieszenia oddziału neurologicznego. - Sprawa jest bardzo poważna i bardzo przykra. Ministerstwo Zdrowia nie zgodzi się na likwidację tego oddziału. Cały czas organem prowadzącym jest marszałek województwa, rada szpitala też należy do tej samej opcji politycznej. Tam trzeba kierować wszelkie kwestie i naciski. Jeśli dojdzie do dramatu, czyli likwidacji oddziału, na pewno będziemy mieli plan B, ale to już działanie Ministerstwa Zdrowia i wspólnoty lokalnej - mówił poseł.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Czesław Hoc