fot. PWSZ w Koszalinie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie znalazła się wśród 15. uczelni dofinansowanych w kolejnej edycji programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Trafi do niej milion złotych na rozwój kierunków praktycznych, ważnych dla lokalnego rynku pracy.

Jak podkreślił rektor PWSZ dr Jan Kuriata, takie dofinansowanie trafi do koszalińskiej uczelni już po raz piąty: -To jest nagroda, którą jesteśmy zobowiązani przeznaczyć na inicjatywy związane z kształceniem i doskonaleniem zawodowym. Dzięki temu będziemy mogli wzbogacić wyposażenie naszych pracowni, m.in. zakupić sprzęt, na który nie byłoby nas stać.

Rektor Jan Kuriata dodał, że dzięki m.in. pozyskiwaniu środków zewnętrznych uczelnia dynamicznie się rozwija: - Na dziesięciu kierunkach uczy się już ponad 700 studentów.

Rektor zaznaczył, że uczelnia kształci w zawodach, które cieszą się dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy, m.in. pielęgniarstwo, fizjoterapia, kosmetologia, ratownictwo medyczne.

Dofinansowanie z programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości” trafi także do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu.

ap/kp

Posłuchaj

Dr Jan Kuriata, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej cz.2 Dr Jan Kuriata, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej cz.1