fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24

W Studiu im. Czesława Niemena wystąpiła koszalińska formacja Stara Ziemia. To instrumentalne trio tworzone przez basistę Emila Krocza, gitarzystę Maćka Sztymę i perkusistę Sebastiana Krupińskiego. Grupa pracuje nad pierwszym albumem, a na radiowej scenie zaprezentowali dotychczasowy dorobek i utwór premierowy.

Zespół powstał na zgliszczach zespołu UC Project, który własnym sumptem wydał dwie płyty „Eksploracja planety Koszalin” i „RCK PPR SCSRS”.

Teraz pod nową nazwą instrumentalne trio porusza się w szeroko pojętych klimatach post-kraut-space-psychodelic-stoner-rock.

Słuchacze jednogłośnie stwierdzili, że koncert był możliwością posłuchania dobrego, klasycznego rocka: - To był rewelacyjny czas. Uwielbiam rock, kocham te dźwięki przenikające od głowy, przez serce do ciała. Tym bardziej cieszy mnie, że to nasz, koszaliński zespół.

Dziewięć z dziesięciu utworów zaprezentowanych w czasie koncertu w Polskim Radiu Koszalin znajdzie się na pierwszej płycie zespołu Stara Ziemia, która ma pojawić się już niedługo: - Nagraliśmy je już w styczniu. Jak zgodzimy się co do efektu finalnego, płyta jest obecnie obrabiana, będzie gotowa. Mamy nadzieję, że wydamy ją za miesiąc, maksymalnie do 6 miesięcy - powiedział Maciej Sztyma, gitarzysta grupy.

Retransmisji koncertu zespołu Stara Ziemia będzie można wysłuchać na antenie Polskiego Radia Koszalin, w piątek, 9 czerwca o godz. 19.

kch/aj

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej