fot. prk24.pl

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: burmistrz Karlina Waldemar Miśko, prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Romuald Michel oraz prezes OSP w Mścicach Krzysztof Szczur.

Waldemar Miśko - burmistrz Karlina

Przedstawiciele Karlina wzięli udział w konferencji zorganizowanej w Toruniu, której celem było inspirowanie samorządowców i ekspertów w poszukiwaniu rozwiązań aktualnych problemów. Jak poinformował Waldemar Miśko, burmistrz Karlina w tym roku konferencja dotyczyła życia w małych miastach i zmian demograficznych. - Rozmawialiśmy na temat transformacji energetycznej, rewitalizacji różnych obszarów oraz przeciwdziałań zmianom demograficznym. W Karlinie zapobiegamy tym zmianom już od pięciu lat. Mamy powszechnie dostępne żłobki i przedszkola, mieszkania komunalne oraz sposoby na zdobywanie zawodu w szkołach średnich. W najbliższym czasie do zrealizowania jest kilka dużych inwestycji, które przyniosą kolejne miejsca pracy. Oprócz tego, od 2018 roku przygotowujemy mieszkania dla repatriantów i w ten sposób również przeciwdziałamy depopulacji gminy - powiedział burmistrz.

Waldemar Miśko - burmistrz Karlina

Romuald Michel - prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn

Gościem popołudniowego „Studia Bałtyk” był Romuald Michel, prezes uzdrowiska, który mówił o nieinwazyjnych metodach leczenia niepłodności dostępnych w Połczynie Zdroju. - Leczenie niepłodności i różnych schorzeń ginekologicznych ma w naszym uzdrowisku długą historię. W latach 80. nastąpił rozkwit metod leczenia tylko naturalnymi składnikami. Jednak potem na rynek weszły rozwiązania farmakologiczne oraz in vitro. Obecnie uważamy, że powrót do metod mniej inwazyjnych jest lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, że borowina i woda solankowa mają wiele pozytywnych właściwości. Oprócz tego zapewniamy kobietom borykającym się z niepłodnością, stałą opiekę psychologiczną i wypoczynek, który jest istotny podczas starania się o wymarzone dziecko - powiedział prezes.

Romuald Michel - prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn

Krzysztof Szczur - prezes OSP w Mścicach

W sobotę odbędzie się uroczystość z okazji 75-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mścicach. Krzysztof Szczur, prezes OSP opowiedział o historii jednostki i nowej remizie. - Jednostka OSP powstała w 1948 roku, ale rozwój zaczął się dopiero po 1974 roku. Do dzisiaj wiele się zmieniło na lepsze, aby nasza praca była szybsza i skuteczniejsza. W sobotę oprócz mszy i uroczystego przemarszu zostanie oficjalne przekazanie nowo wyremontowanej remizy. Zostały w niej dobudowane dwa duże garaże, szatnie, pomieszczenie rekreacyjno-sportowe - wymieniał Krzysztof Szczur.

Krzysztof Szczur - prezes OSP w Mścicach