W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W Kołobrzegu w zeszłym tygodniu uruchomiono pierwszą w powiecie kołobrzeskim jadłodzielnię, gdzie każdy może zostawić jedzenie i podzielić się nim z potrzebującymi. Najważniejszy warunek - na opakowaniu musi być podana data przygotowania żywności. Mimo że lodówka znajduje się blisko centrum Kołobrzegu, ledwie 350 m od katedry i ratusza, jest wyraźnie oznakowana, wiele osób przechodząc obok, nie wie co to jest za miejsce.

materiał Sławomira Kamoli

Ponad 1200 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 13 lat z 11 województw rywalizowało na czternastu boiskach w Kołobrzegu w ramach turnieju Kołobrzeg Anchor Cup. W ciągu trzech dni rozegrano ponad 500 meczów w sześciu kategoriach wiekowych. Jak powiedział Mateusz Zieliński z agencji sportowej Around the Sport International Tournaments, głównym celem imprezy było rozbudzanie zamiłowania do uprawiania sportu, w szczególności piłki nożnej, wśród dzieci i młodzieży. Współorganizatorem turnieju Kołobrzeg Anchor Cup była Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg. Patronat honorowy objął Minister Sportu i Turystyki Kamil Botniczuk.

relacja Mariusza Wolańskiego

Tegoroczne Zachodniopomorskie Dni Olimpijczyka odbędą się w Kołobrzegu. O planie dwudniowego święta sportu, które odbędzie w czwartek i piątek, poinformowano na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na kołobrzeskim stadionie lekkoatletycznym. Z prezesem Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisławem Kopciem oraz jedyną kołobrzeżanką, która zdobyła medal igrzysk olimpijskich rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa z Mariusza Wolińskiego

Dr Mariusz Miedziński o szansach Kołobrzegu na Europejską Stolicę Kultury

Gościem Jarosława Banasia w audycji Otwarta Antena Studia Kołobrzeg był naukowiec dr Mariusz Miedziński z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dr Mariusz Miedziński odniósł się w pierwszej części rozmowy od Raportu o Stanie Miasta a następnie ocenił szansę aplikowania Kołobrzegu do Europejskiej Stolicy Kultury. - Wyzwanie jest bardzo ambitne, ale szanse powodzenia oceniam nisko - powiedział naukowiec.

Jako jedną z przyczyn wymienił brak obiektów i sal koncertowych: - Na plaży i na ulicach nie da się przeprowadzić programu imprez w randze tego projektu. Zostanie po tym pamiątkowy wysiłek, a pieniądze przeznaczone na opis projektu przepadną.

Do tej pory urząd miasta oficjalnie nie podał kwoty przeznaczonej na sporządzenie dokumentacji projektu Kołobrzeg Europejską Stolicą Kultury.

„Otwarta Antena”: dr Mariusz Miedziński