fot. Polskie Radio Koszalin/Jarosław Banaś

Gośćmi Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” Studia Kołobrzeg byli: członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska z Koalicji Obywatelskiej i radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

- Rozwiązaniem sytuacji w koszalińskim szpitalu, któremu grozi zamknięcie oddziałów leczniczych, ma być ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora. Realia są ciężkie, nie akceptujemy ich i cały czas szukamy rozwiązań - mówiła Anna Bańkowska.

Radny Henryk Carewicz ocenił, że sytuacja kryzysowa koszalińskiego szpitala obciąża szpital kołobrzeski, a to jest szczególnie uciążliwe w obliczu rozpoczynającego się sezonu. - Szukamy specjalistów w całej Polsce - dodała Anna Bańkowska.

W drugiej części rozmowy oceniono szansę Kołobrzegu w aplikowaniu o miano Europejskie Stolicy Kultury. Radny Henryk Carewicz przeciwstawił się likwidowaniu Amfiteatru w Kołobrzegu. Anna Bańkowska zaznaczyła, że nowoczesne projekty Centrum Kongresowego nie wykluczają roli amfiteatru miejskiego. Goście zgodnie przyznali, że aplikować trzeba, gdyż taka sytuacja może się już nie powtórzyć.

W czasie wymiany zdań, członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska poinformowała, że Anna Mieczkowska jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta miasta w najbliższych wyborach samorządowych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jb/aj

Posłuchaj

„Otwarta Antena” (22.05)