W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W przestrzeni publicznej słychać głośne zamieszanie wokół osoby papieża Jana Pawła II. Bywa, że tej dyskusji towarzyszy agresja, co z kolei powoduje wśród wielu Polaków dużo niepokoju. Niebawem, bo 2 kwietnia, kolejna rocznica śmierci Papieża Polaka. Kołobrzeżanie zapowiadają uczestnictwo w marszu w obronie Jana Pawła II. Czy to jest jednak potrzebne, a jeśli tak to komu?

relacja Jarosława Banasia i Mariusza Wolańskiego

Dni Przyjaźni Polsko-Izraelskiej i Kultury Żydów Polskich w I Liceum Dwujęzycznym w Kołobrzegu. Podczas wydarzenia podsumowano dorobek dziesięcioletniej współpracy kołobrzeskiego liceum z Mor Metro West High School Ra'anana w Izraelu. Współpraca opiera się na wymianie grup młodzieżowych pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami. Podsumowaniu współpracy towarzyszyły sesje i wykłady historyczne, a także wystawa pamięci Szewacha Weissa. W kołobrzeskich Dniach Przyjaźni wziął udział Rabin Icchak Chaim Rapoport.

relacja Jarosława Banasia

Odwołany koncert Janusza Olejniczaka odbędzie się w późniejszym terminie. O tym i o innych wydarzeniach w „Afiszu Kulturalnym”.

„Afisz Kulturalny”

Jak w każdy piątek, zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi sportowego weekendu.

materiał Mariusza Wolańskiego