fot. prk24.pl
Polsko-niemieckie jury nominowało 29 prac w pięciu kategoriach do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2023. Wśród nich jest reportaż „Mężczyzna z tatuażem” Jolanty Rudnik, reportażystki Polskiego Radia Koszalin.

Prestiżowa Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 roku. Od 2013 roku nagroda nosi imię Tadeusza Mazowieckiego.

W tym roku ze 150 zgłoszeń do finału jury wybrało 29 prac w pięciu konkursowych kategoriach: Prasa, Telewizja i formaty wideo, Nowe formy dziennikarskie, „Dziennikarstwo lokalne na pograniczu” i Radio.

W tej ostatniej nominowany jest reportaż Jolanty Rudnik pt. „Mężczyzna z tatuażem”. To historia Franciszka Piesika - młodego mieszkańca pomorskiej wsi Widuchowa tuż przy granicy polsko-niemieckiej, który w czasie PRL-u próbował dostać się do wolnego świata.

Materiał naszej redakcyjnej koleżanki będzie rywalizował z pięcioma innymi reportażami: „Człowiek, który rozmawia z dzwonami” (Cezary Galek), „To słowo” (Marta Rebzda, Waldemar Modestowicz), „80 Jahre nach der Shoah - Mit Onkel Chaim auf Spurensuche in Polen” (Michael Olmer), „Leben nach der Flucht - Ukrainerinnen und Ukrainer in Polen” (Ernst-Ludwig von Aster, Anja Schrum) i „Unterwegs auf den Spuren von Olivier Messiaen im deutsch-polnischen Grenzland” (Michael Ernst).

Wyniki konkursu poznamy 15 czerwca.

Reportażu Jolanty Rudnik można wysłuchać poniżej.

red./ar

Posłuchaj

„Mężczyzna z tatuażem” - Jolanta Rudnik