fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin
Gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” w Studiu Kołobrzeg był przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Maciej Bejnarowicz.

- Musimy dać świadectwo - zaznaczył Maciej Bejnarowicz, mówiąc o reakcji kołobrzeżan na atak na autorytet Świętego Jana Pawła II. - Kołobrzeg zawdzięcza Św. Janowi Pawłowi II zbyt dużo, by nie zareagować na to, co się dzieje w przestrzeni publicznej - przekazał.

- Jest potrzeba zamanifestowania przez kołobrzeżan ich przywiązania do nauk polskiego papieża - argumentował organizację I Marszu Papieskiego. W rozmowie podał również przykłady reakcji Włochów na zaistniałą sytuację.

Ponadto Maciej Bejnarowicz mówił o niewłaściwie prowadzonej w mieście polityce historycznej. - Minione obchody 78. rocznicy Walk o Kołobrzeg organizowane były dwutorowo - oddzielnie przez miasto i powiat. Tak nie powinno być - zwrócił uwagę.

Przewodniczący Bejnarowicz ocenił także spotkania wyborcze polityków PiS w Świdwinie i Brojcach, na których konstruowane były programy wyborcze.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Banasia z Maciejem Bejnarowiczem