fot. PRK24
W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Niebawem pierwszy dzień wiosny, a także Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji rozmawiamy z Wojciechem Czaplewskim, prezesem Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów o nowych książkach kołobrzeskich poetów.

rozmowa z Wojciechem Czaplewskim, prezesem Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów

Ponad 750 biegaczy z całej Polski uczestniczyło w 37. Biegu Zaślubin, który od wielu lat organizowany jest w ramach imprez towarzyszących obchodom rocznicowym Walk o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Biegacze mierzyli się z dystansem 15 kilometrów, a malownicza trasa wiodła promenadą oraz alejami parku nadmorskiego. Zwycięzcą biegu okazał się Adrian Przybyła z Iławy. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w historii Biegu Zaślubin organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozbiegany Koszalin, znane głównie z organizacji biegu „Nocna Ściema”.

relacja Mariusza Wolańskiego

W miniony weekend w naszym mieście odbywały się rocznicowe obchody Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 roku. Każdego roku bardzo ważnym akcentem złożenie aktu zaślubin z Bałtykiem przez młodych adeptów Ligi Morskiej i Rzecznej, które organizowane jest przy Pomniku Zaślubin. Uroczystość była bardzo podniosła, bo obok młodzieży uczestniczyli w niej przedstawiciele parlamentu, samorządu, organizacji kombatanckich, a także przedstawiciele niemieckiego wojska oraz polscy uczestnicy tamtych wydarzeń.

relacja Mariusza Wolańskiego

Podsumowanie sportowych wydarzeń minionego weekendu.

relacja Mariusza Wolańskiego

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

mw/jb/sk/aj