fot. Polskie Radio Koszalin/Radosław Zmudziński
W piątek Fernando Santos ogłosił nazwiska 25 zawodników powołanych na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Czechami i Albanią, które odbędą się 24 i 27 marca. W kadrze znalazło się miejsce dla wychowanka Bałtyku Koszalin Kacpra Kozłowskiego, a obecnie pomocnika holenderskiego Vitesse Arnhem.

Radości z powołania Kozłowskiego do kadry nie ukrywa trener Bartłomiej Kuniczuk, który przez trzy lata prowadził Kacpra Kozłowskiego w Bałtyku Koszalin: - Swoimi ostatnimi występami w lidze holenderskiej udowodnił, że jest zawodnikiem mogącym wnieść dużo jakości do naszej reprezentacji. Od początku jego gra wywierała duży wpływ na zespół, w którym grał. Jest bardzo odważnym zawodnikiem i potrafi wziąć odpowiedzialność za zespół na swoje barki.

Prezes Bałtyku Koszalin Dariusz Płaczkiewicz dodał, że w Kacper Kozłowski odżył w holenderskim Vitesse Arnhem i w niedalekiej przyszłości może stanowić o sile reprezentacji Polski: - Pół roku gry w Belgii może nie wyglądało najlepiej, tam zespół walczył o tytuł mistrza Belgii, Kacper nie zawsze się tam przebijał. Gra teraz w Holandii, ma dobrego trenera - robi postępy, wraca do formy, ma chęć do walki i oby ten entuzjazm trwał jak najdłużej, żebyśmy mogli powód do zadowolenia jeszcze przez wiele lat.

W kadrze nie znalazł się kontuzjowany Kamil Glik. Zabrakło również wychowanka Orła Mrzeżyno Grzegorza Krychowiaka. W reprezentacji znaleźli się natomiast Ben Lederman, Kamil Piątkowski i Michał Karbowniki.

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Albanią

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Robert Gumny, Michał Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Kacper Kozłowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

Bartłomiej Kuniczuk, trener Bałtyku Koszalin Dariusz Płaczkiewicz, prezes Bałtyku Koszalin