fot. pixabay.com
Dziś podjęliśmy próbę odpowiedzi na trudne pytanie dotyczące idei kształtowania społeczeństwa obywatelskiego. Jak uświadamiać obywateli, że ich udział we wszelkiego rodzaju wyborach jest bardzo ważny?

Przyczynkiem do dzisiejszej audycji jest apolityczna akcja pod hasłem „Młoda Polityka” prowadzona przez młodzież z V LO w Koszalinie. Jest to przykład, jak grupa młodych ludzi rozumie demokrację, jej prawa oraz obowiązki.

materiał Renaty Pacholczyk

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego nie jest łatwe. W szkole też nie zawsze jest czas, aby przekazywać tę uczniom. O tym mówi Lechosław Warzyński, nauczyciel historii i przez wiele lat wiedzy o społeczeństwie w II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

materiał Beaty Góreckiej

Akcja „Masz Głos” jest projektem Fundacji Batorego wspierającym organizacje społeczne i grupy nieformalne, które działają na rzecz lokalnych środowisk. Uczestnicy programu zakładają pasieki społeczne, prowadzą warsztaty dla mieszkańców, monitorują stan drzew, składają petycje lub podejmują inne inicjatywy. Akcja pomaga im zrobić to wszystko we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Jest realizowana we współpracy: ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Rozwoju Inspiracje, z Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju i Fundacją Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon”.

Anna Winnicka odwiedziła Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje w Słupsku.

materiał Anny Winnickiej