fot. Jarosław Ryfun/ Polskie Radio Koszalin
Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: wójt gminy Biesiekierz Andrzej Leśniewicz, wójt gminy Będzino Sylwia Halama oraz kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie Elżbieta Ałtyn.

Andrzej Leśniewicz - wójt gminy Biesiekierz

W sobotę w Starych Bielicach wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowoczesnej remizy strażackiej. - Dla nas to niemal historyczne wydarzenie, efekt wieloletnich starań wielu osób i podmiotów. Sama idea budowy remizy narodziła się ok. 10 lat temu. Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu udało nam się szczęśliwie te starania zakończyć. Obiekt kosztuje prawie 6 mln złotych. Będzie to nowoczesny budynek z m.in. fotowoltaiką i niezależnym agregatem. Z obiektu będzie mogła korzystać także młodzieżowa grupa pożarnicza - wyjaśnił wójt gminy Biesiekierz Andrzej Leśniewicz.

Andrzej Leśniewicz, wójt gminy Biesiekierz

Sylwia Halama - wójt gminy Będzino

Sylwia Halama mówiła o działaniach samorządu ws. budowy nowego przedszkola w Będzinie. - W kwestii przedszkoli działamy bez przerwy. Mamy przepiękny budynek w Mścicach, ale brakuje podobnego w Będzinie. Podjęliśmy już działania, opracowujemy właśnie projekt budowlany. Złożyliśmy także wniosek o dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus, czekamy na jego rozstrzygnięcie - powiedziała.

Sylwia Halama, wójt gminy Będzino

Elżbieta Ałtyn - kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie

Elżbieta Ałtyn opowiedziała o realizowanym przez sianowski MGOPS Korpusie Wsparcia Seniorów. To program skierowany do osób powyżej 65 roku życia, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem. Przewiduje wsparcie społeczne i pomoc w codziennym funkcjonowaniu. - To już kolejna edycja programu. Co prawda czekamy jeszcze na środki, na tegoroczną odsłonę, ale już rozpoczęliśmy prace. Z jednej strony przygotowujemy bogatą ofertę dla seniorów, a z drugiej budujemy ruch wolontariuszy. Co cieszy, na wolontariat otwierają się także młodzi ludzie, uczniowie szkół średnich.

Osoby zainteresowane współpracą mogą skontaktować się bezpośrednio z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Sianowie lub wypełnić formularz dostępny na stronie MGOPS.

Elżbieta Ałtyn, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie