fot. PRK24
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa, poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek, a także Dariusz Kot z Konfederacji i Szymon Stachowiak z Partii Republikańskiej.

W tym tygodniu byliśmy świadkami deklaracji zawarcia paktu senackiego na najbliższe wybory parlamentarne. Porozumienie podpisały Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz ruch samorządowców. Jest to zobowiązanie do wystawienia po jednym kandydacie w każdym okręgu wyborczym.

Deklaracja zawarcia paktu senackiego na najbliższe wybory parlamentarne - część I

Raport przygotowany dla organizacji C40 Cities, do której należy również Warszawa, przewiduje, że aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę do 2030 roku, należy wprowadzić ograniczenia konsumpcji. Jego autorzy proponują między innymi limit 2,5 tysiąca kilokalorii dziennie oraz 8 nowych ubrań rocznie. W najbardziej ambitnym wariancie rekomenduje, aby mięso i dieta zostały całkowicie wyeliminowane z diety. Zaleca również likwidację aut.

„Afera śmieciowa” w Warszawie - część II