fot. Polskie Radio Koszalin/Przemysław Grabiński
Do tej pory pacjenci z dolegliwościami i chorobami neurologicznymi z Drawska Pomorskiego i okolic zmuszeni byli szukać pomocy w innych miastach, albo korzystać z prywatnych, płatnych wizyt. Teraz specjalistę, który przyjmuje w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, mają na miejscu.

W prowadzonym przez grupę American Heart of Poland Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty uruchomiono właśnie oczekiwaną przez mieszkańców Poradnię Neurologiczną.

Anna Wędzińska-Romanowska, lekarz neurolog powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że Polacy coraz częściej mierzą się z dolegliwościami neurologicznymi: - Zajmujemy się głównie diagnostyką i kierujemy pacjentów na odpowiednie leczenie. Trafiają tu m.in. pacjenci z zaburzeniami chodu, z chorobami otępiennymi, zaburzeniami korzeniowymi, bólami głowy czy krzyża. Niektóre z tych dolegliwości, głównie związane z zaburzeniami pamięci, nasiliły się po pandemii COVID-19.

Uruchomienie Poradni Neurologicznej w drawskim szpitalu chwalą pacjenci, którzy do tej pory pomocy musieli szukać w innych placówkach: - Dojeżdżaliśmy do Szczecina czy Koszalina, co powodowało, że wizyta u lekarza wiązała się z dodatkowymi kosztami. Leczenie neurologiczne jest już możliwe na miejscu, bardzo się cieszymy.

Poradnia Neurologiczna to już trzynasta poradnia specjalistyczna w Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim. Świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ, a chorym pomocą służy tu pięciu doświadczonych lekarzy.

Pacjenci są przyjmowani na podstawie skierowania, po uprzednim wyznaczeniu terminu w rejestracji.

pg/aj

fot. Polskie Radio Koszalin/Przemysław Grabiński
fot. Polskie Radio Koszalin/Przemysław Grabiński
fot. Polskie Radio Koszalin/Przemysław Grabiński

Posłuchaj

materiał Przemysława Grabińskiego