Międzynarodowy Dzień Wolnej Kultury to święto promujące swobodny dostęp do wiedzy, sztuki i twórczości. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie otwartych zasobów kulturowych oraz możliwość legalnego dzielenia się nimi przez ludzi na całym świecie.

Wolna kultura wspiera rozwój edukacji, kreatywności i współpracy, ponieważ umożliwia korzystanie z utworów bez zbędnych ograniczeń. Obchody tego dnia przypominają, że kultura powinna być dostępna dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania czy sytuacji materialnej.

Jarosław Rochowicz zaprosił do studia Tomasza Ogonowskiego, dziennikarza, dramaturga, kierownika artystycznego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego oraz Piotra Pawłowskiego - dziennikarza, publicystę, kierownika Biura Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

Posłuchaj

„Wieczorne spotkania”: rozmawialiśmy o Międzynarodowym Dniu Wolnej Kultury