fot. Krzysztof Klinkosz/prk24
Licząca niemal kilometr ulica Mickiewicza w Kaliszu Pomorskim jest kluczowa dla komunikacji w mieście. Dziś, przebudowaną i kompleksowo zmodernizowaną, uroczyście oddano do użytku.

- Ta inwestycja jest niezwykle istotna ze względu na przepisy związane z odprowadzaniem wód deszczowych - tłumaczył Janusz Garbacz, burmistrz Kalisza Pomorskiego. - Kończą się nam wszelkie zezwolenia i gdybyśmy jej w tym terminie nie zrobili, to mielibyśmy niemałe problemy finansowe. Ponadto nieopodal przebiega droga krajowa nr 10 i jeśli są jakiekolwiek zahamowania w ruchu, to właśnie ulica Mickiewicza tworzy dla niej bypass.

Jak podkreślił obecny na uroczystości Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości, to jedna z wielu inwestycji, która świadczy o sukcesie regionu. - Te przedsięwzięcia, np. ostatnio oddana piękna infrastruktura rekreacyjno - turystyczna nad Bobrowem Wielkim, wóz strażacki w Poźrzadle, świetlica w Pomierzynie, czy mieszkania, które będą tutaj budowane dla młodych małżeństw, to wszystko kreuje przyszłość Kalisza Pomorskiego i całego region - mówił poseł, zachęcając młodych ludzi, pochodzących z Kalisza i okolicznych miejscowości, aby po uzyskaniu wykształcenia, wracali w swoje rodzinne strony.

Mieszkańcy Kalisza Pomorskiego podkreślają m.in., że droga od dawna nie była remontowana. - Nie było odwodnienia, więc po deszczach stały tutaj kałuże. Teraz jest komfortowo. W czasie prac też wielkich problemów nie było - usłyszeliśmy od mieszkańców okolicznych posesji.

Koszt inwestycji to niemal 5 mln złotych. Ponad 4,7 mln zł pochodziło z rządowego programu Polski Ład.

kk/zas

Posłuchaj

Janusz Garbacz, burmistrz Kalisza Pomorskiego Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS (cz.1) Czesław Hoc, kołobrzeski poseł PiS (cz.2) mieszkańcy Kalisza Pomorskiego