We wtorkowym wydaniu „Studia Kołobrzeg” rozmawialiśmy o bieżących wydarzeniach w kurorcie.

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, w naszym regionie rozpoczną się już za dwa tygodnie. Nie ma wątpliwości, że nad morzem zrobi się tłoczno. Czy oferta dla turystów jest atrakcyjna? Co robić w ferie w Kołobrzegu? - to pytanie Mariusz Wolański zadał mieszkańcom miasta i turystom.

materiał Mariusza Wolańskiego

Gmina Miasto Kołobrzeg realizowała projekt edukacyjny „Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu było wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego, promującego zdrowy styl życia wśród dzieci, na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego (Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Gmina Stepnica, Gmina Goleniów) oraz w klasach  podstawowych z Miasta Schwedt nad Odrą.

Na podkreślenie zasługuje to, iż Gmina Miasto Kołobrzeg w projekcie pełniła rolę lidera, a wyróżniającą się szkołą była SP nr 9, z dyrektorką której, Wiolettą Skowyrą rozmawiał Jarosław Banaś.

rozmowa z dyr. SP 9 w Kołobrzegu Wiolettą Skowyrą

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu przygotował dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę sportową na czas ferii zimowych. O szczegółach mówi wicedyrektor MOSiR-u Robert Szpak, z którym rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa z Robertem Szpakiem, wicedyr. MOSiR w Kołobrzegu