fot. prk24.pl
Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: wicestarosta powiatu wałeckiego Jolanta Wegner, burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik oraz Anna Czerniewicz z Urzędu Miasta w Wałczu.

Jolanta Wegner, wicestarosta wałecki

Szkoły ponadpodstawowe z powiatu wałeckiego rozpoczynają Dni Drzwi Otwartych. Jak stwierdziła jednak wicestarosta powiatu wałeckiego Jolanta Wegner, promocja wałeckich szkół trwa już od miesięcy. - Doszliśmy do wniosku, że praca nad tym, żeby zachęcić uczniów „podstawówek” do wyboru naszych szkół, powinna być ciągła i metodyczna. Już drugi rok kontynuujemy nieformalną współpracę z kierownictwem i pedagogami szkół podstawowych. To m.in. dzięki spotkaniom z nimi możemy zachęcić kandydatów dopasowaną ofertą i jakością kształcenia - powiedziała.

Jolanta Wegner, wicestarosta wałecki

Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca

Na niektórych pojemnikach na odpady w gminie Mirosławiec pojawiły się „żółte kartki”. To naklejki ostrzegające mieszkańców, że niewłaściwie segregują śmieci. - Cały czas oddajemy przerażająco dużo odpadów mieszanych, czyli tych najdroższych. Firma zbierająca śmieci już wcześniej zgłaszała nam ten problem. Dlatego teraz symbolicznie doklejamy żółty kartonik z informacją, że odpady są źle posegregowane i zdjęciem będącym „dowodem w sprawie” - wyjaśnił burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik.

- Warto poprawić się w tej kwestii z dwóch powodów. Po pierwsze posegregowane odpady są tańsze, co pomoże uchronić nas przed podwyżkami opłat. Po drugie - za niewłaściwą segregację grożą kary finansowe - dodał.

Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca

Anna Czerniewicz, naczelnik wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta w Wałczu

Naczelnik wydziału spraw społecznych wałeckiego Urzędu Miasta opowiedziała o programie bezpłatnej pomocy psychologicznej dla dzieci powyżej 13 roku życia - „SOS dla nastolatka”.  Akcja rozpoczyna się 1 lutego. - Chcemy wspomóc młodzież, która boryka się z problemami m.in. uzależnienia, czy przemocy w rodzinie. Udało nam się zaangażować dwóch psychologów, którzy będą dostępni dla dzieci przez sześć godzin w tygodniu. Pomoc jest dostępna dla nastolatków, którzy ukończyli 13 lat i nie skończyli jeszcze nauki w szkole ponadpodstawowej. Niedługo podamy szczegółowe informacje, jak i gdzie będzie można zgłosić się po pomoc - wyjaśniła Anna Czerniewicz.

Anna Czerniewicz, naczelnik wydziału spraw społecznych UM Wałcz