fot. PAP/Łukasz Gągulski
Ferie zimowe w tym roku w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się 13 lutego i potrwają do 26 lutego. Wiele organizacji z regionu już ogłosiło swoją ofertę dla dzieci i młodzieży.

Z propozycjami na spędzenie wolnego czasu w trakcie zimowych wakacji wyszedł między innymi Młodzieżowy Dom Kultury w Białogardzie. Ponad 400 dzieci, które na co dzień uczęszczają do placówki, będzie mogło wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w ramach poszczególnych sekcji. Przygotowano również warsztaty otwarte.

- Zapraszamy na lekcje wokalne połączone z emisją głosu. Zachęcamy również do wzięcia udziału w zajęciach z nauki pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wisienką na torcie będą warsztaty prowadzone przez finalistę programu MasterChef Junior Stasia Zawłockiego - wyliczał dyrektor Paweł Mielcarek MDK.

Plan zajęć na zimową przerwę ogłosiło też Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. W programie znalazły się m.in. warsztaty z tworzenia obrazów z mchu czy kino sferyczne. Ponadto, jak przekazała dyrektorka Centrum Anna Suszyńska, przygotowano zajęcia sportowe: zumbiaki, FitKids i Runmageddon Kids.

Zajęcia w większości placówek kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 18 lat.

kch/aś

Posłuchaj

Paweł Mielcarek - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie Anna Suszyńska - Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie