fot. pixabay
Wnuki mogą liczyć na ich bezinteresowną miłość, opiekę i mądrość. Nie zapomnijmy o życzeniach, na pewno na nie czekają.

Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „Dniem Babci". Tego samego dnia „Święto Babci” obchodzone jest w Bułgarii i Brazylii. W Hiszpanii przypada na 26 lipca, we Francji jest to pierwsza niedziela marca. Brytyjczycy, Amerykanie i Rosjanie połączyli dwa święta i obchodzą „Dzień Dziadków”.

W sobotę, w siedzibie Muzeum w Koszalinie przy ul. Młyńskiej (sala oświatowa), odbędą się specjalne warsztaty dla Babć, Dziadków i Wnucząt, zatytułowane „Portret w złotej ramie”. To okazja do stworzenia portretów fotograficznych, w stylu barokowym.

Tego dnia koszalińskie muzeum zaprasza również do bezpłatnego odwiedzania wystaw.

W sobotę 21 stycznia, czyli w Dzień Babci, i w niedzielę 22 stycznia, czyli w Dzień Dziadka - Babcie, Dziadkowie i Wnuczęta, którzy zechcą odwiedzić muzeum razem, mają zagwarantowane darmowe bilety wstępu na wszystkie ekspozycje w siedzibie przy ul. Młyńskiej oraz w Zagrodzie Jamneńskiej.

Serdeczne życzenia; zdrowia, radości i spokoju składa również nasza redakcja.

IAR/aj