fot. źródło: Fb/Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu
Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim” rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w kraju i naszej diecezji.

We wtorek biskupi spotkali się z samorządowcami. Tradycyjne już spotkanie poświąteczne odbyło się 10 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Spotkanie rozpoczęło się kolędowaniem, które prowadził zespół złożony z uczniów Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie.

relacja Krzysztofa Klinkosza

Po konferencji uczestnicy składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Spotkanie zakończyło się obiadem.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej organizuje kolejną edycję rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. Rekolekcje te są organizowane w diecezji tylko raz w roku. Tegoroczne zostaną zorganizowane w dniach 17-19 lutego pod hasłem „Jesteście świątynią Boga”. Odbędą się one w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu. O tym wydarzeniu opowiada ojciec Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa, trener komunikacji, psychoterapeuta.

relacja Arkadiusza Wilmana

Najbliższe rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, jedyne w tym roku zostaną zorganizowane w dniach 17-19 lutego pod hasłem „Jesteście świątynią Boga”. Odbędą się one w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu. Rozpoczęcie w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę o 14.00.

Pod koniec ubiegłego roku zmarł bp Tadeusz Werno, pierwszy biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Duchowny miał 91 lat. Biskupem był 48 lat. Na antenie Radia Koszalin wyemitowaliśmy obszerny reportaż pt. „Biskup drugiego planu”. To jego fragment.

materiał Arkadiusza Wilmana

Zachęcamy Państwa do wysłuchania całości reportażu poświęconego bp. Tadeuszowi Werno. Można go znaleźć na stronie prk24.pl w zakładce Reportaże.