fot. Facebook/Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora
Starsi mieszkańcy gminy spotkali się w kinie Zorza, by porozmawiać o planach na ten rok. W ramach akademii odbywać się będą m.in. zajęcia językowe, komputerowe, kulinarne, artystyczne i rekreacyjne.

Seniorzy mają wiele nowych pomysłów i podkreślają, jak ważne są dla nich spotkania z rówieśnikami: - To dla nas bardzo ważne, że mamy tyle zajęć do wyboru i motywację do wychodzenia z domu.

Barbara Pyczek, prezes Sianowskiej Akademii Seniora podkreśliła, że starszym mieszkańcom gminy zapału nie brakuje. Pewnym problemem jest jednak brak pieniędzy: - Mamy ambitne plany, cieszymy się z tego, że przed nami jest tak wiele zajęć. Chętnie też wybralibyśmy się na wycieczkę czy piknik integracyjny. Będziemy czekać - może ministerstwo ogłosi jakiś konkurs na projekt.

Tomasz Tesmer, wicestarosta koszaliński i założyciel Sianowskiej Akademii Seniora podkreślił, że aktywizuje ona starszych mieszkańców gminy już 12. rok: -  Akademia Seniora działa pomimo tego, że od dwóch lat nie udaje nam się zdobyć pieniędzy na jej funkcjonowanie. Potrafiliśmy się jednak zorganizować, dzięki wsparciu urzędu miasta, burmistrza, a także starosty koszalińskiego. Niewielkie pieniądze do nas trafiają, co pozwala nam na funkcjonowanie w 20 grupach ćwiczeniowych.

Sianowska Akademia Seniora zrzesza ponad 120 osób po 60. roku życia z terenu całej gminy.

ik/aj

Posłuchaj

Tomasz Tesmer, wicestarosta koszaliński i założyciel Sianowskiej Akademii Seniora seniorzy Barbara Pyczek prezes Sianowskiej Akademii Seniora