fot. pixabay
W wigilię nikt nie powinien być sam. Samotność w święta boli najbardziej. W naszym regionie organizowane są różnego rodzaju spotkania, które mają pomóc osobom w jakiś sposób wykluczonym poczuć atmosferę wspólnoty w tym czasie.

Dom Miłosierdzia w Koszalinie organizuje dla osób samotnych i potrzebujących wigilię, by najpiękniejszy dzień w roku, nie był dla nikogo dniem najsmutniejszym. Z ks. Radosławem Siwińskim, założycielem Domu Miłosierdzia spotkała się Anna Winnicka.

materiał Anny Winnickiej

Wigilia w Sianowie już za nami. Przy świątecznym stole spotkały się osoby samotne, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i w kryzysie bezdomności. Były tradycyjne wigilijne dania, wspólne śpiewanie kolęd, ale przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w towarzystwie innych osób. W sianowskiej wigilii uczestniczyło ponad 200 mieszkańców gminy.

materiał Renaty Pacholczyk

Spotkanie wigilijne odbyło się także między innymi w Dziennym Domu Pomocy „Złoty Wiek” w Koszalinie. Opłatkiem z seniorami dzielili się m.in. przedstawiciele władz miasta, radni i dyrekcja Domu Pomocy Społecznej. Były też występy artystyczne i wspólne śpiewanie kolęd.

materiał Iwony Kilczewskiej