fot. Paweł Drożdż/ Polskie Radio Koszalin
Dwa modułowe pawilony staną na wyremontowanych bulwarach, które miasto wynajmie przedsiębiorcom. Wcześniej władze Słupska zakładały dzierżawę działki w tym miejscu na 30 lat, a całoroczny obiekt miał wybudować inwestor.

Marta Makuch, wiceprezydent Słupska zaznaczyła, że pawilony będą gotowe jeszcze przed sezonem wakacyjnym: - Te obiekty mogą funkcjonować cały rok, nawet zimą. W okresie letnim dla gości zaprojektowano podesty na świeżym powietrzu.

Radna Renata Stec apelowała podczas sesji o wyłączenie punktu dotyczącego przekazania pieniędzy na zakup boksów i ponowne skierowanie projektu do komisji. Ten pomysł został odrzucony przez 12 radnych. Część z nich jest także przeciwna pomysłowi władz Słupska. Tadeusz Dobkowski i Paweł Szewczyk mówili, że konstrukcje nie będą pasować do nowych bulwarów: - Obiekty miały być wykonane porządnie, a nie w formule tymczasowej. Trwałość takiej konstrukcji może budzić wątpliwości.

Bulwary nad Słupią zostały oddane do użytkowania w maju 2022 roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 30 milionów złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu miasta.

pd/mt

Posłuchaj

Tadeusz Dobkowski i Paweł Szewczyk - słupscy radni Marta Makuch, wiceprezydent Słupska