fot. PAP/Marcin Obara
W piątkowy wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się gala Nagrody BohaterONy 2022 im. Powstańców Warszawskich. Arkadiusz Pater, historyk ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Koszalinie otrzymał Srebrnego BohaterOna w kategorii „nauczyciel”.

Arkadiusz Pater został doceniony za przekazywanie historii w sposób niesztampowy, za dostosowywanie komunikacji z młodzieżą do zmieniających się czasów oraz za prowadzenie kanału edukacyjnego na platformie YouTube o nazwie „Co Za Historia”.

- To niesamowite wyróżnienie i „kop motywacyjny” do jeszcze intensywniejszego działania - mówił Arkadiusz Pater.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: powstańcy warszawscy, członkowie Kapituły Nagrody i Komitetu Honorowego kampanii, przedstawiciele partnerów, rządu, instytucji, firm i ambasadorów projektu.

Celem ustanowionej w 2019 r. nagrody, jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną, a także - od tego roku - „współczesny wyraz patriotyzmu” i wcielania w życie wartości tak ważnych dla powstańców warszawskich.

Polskie Radio jest partnerem akcji BohaterON.

pw/aś

Posłuchaj

Arkadiusz Pater