fot. Katarzyna Kużel/ prk24
Po kilku latach nieobecności, powrócił cykl „Morze Architektury”. Jego celem, wcześniej i obecnie, jest nie tylko przybliżenie prac najlepszych polskich architektów, ale także rozmowa o roli architektury i o problemach, na jakie napotykają jej twórcy.

W poprzednich latach „Morze Architektury” nosiło takie podtytuły jak „Śląsk nad morzem”, „Miasto morze” czy „Kropla w morzu”. Cykl, który obecnie jest prezentowany to „Kompozycja. Muzyka i Architektura”. Ostatniemu spotkaniu, które odbyło się w miniony czwartek, postanowiła przyjrzeć się Katarzyna Kużel.

Rozmawiała o nim ze swoimi Gośćmi, cenionym architektem i urbanistą prof. Markiem Budzyńskim oraz Markiem Perepeczo, szefem oddziału SARP w Koszalinie.

- To nowe otwarcie, architektura jest w mieście widoczna, ale nie za bardzo słyszalna. Za mało o niej mówimy, dlatego powrót do tych spotkań jest jak najbardziej celowy - mówił Marek Perepeczo. - Myślą przewodnią obecnego cyklu spotkań  jest połączenie muzyki z architekturą, stąd włączenie w nie koncertów muzyki kameralnej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

materiał Katarzyny Kużel