fot. PAP/Tomasz Wiktor
Wygrana Ukrainy w wojnie z Rosją to będzie wielki triumf także Polski i w ogóle zachodniego świata, który ma dziś wiele wad, ale jest nieporównywalnie lepszy niż to, co nam proponują ze wschodu - powiedział w Gliwicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas spotkania z mieszkańcami prezes PiS przypomniał, że Ukraina broni się od dziewięciu miesięcy. Za chwilę, 24 listopada, będzie już dziewięć miesięcy tej obrony. To już jest naprawdę długa wojna - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

- Można sądzić, że Ukraińcy mają szansę, chociaż nie ma jeszcze w tej sprawie pewności , że tę wojnę wygrają, że się skutecznie obronią. To będzie wielki triumf Ukrainy, ale to będzie także wielki triumf Polski i wielki triumf w ogóle zachodniego świata, który ma dzisiaj wiele wad, ale jest nieporównywalnie lepszy niż to, co nam proponują ze wschodu - podkreślił prezes PiS. Jarosław Kaczyński wskazał także: - To my - Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy gwarancją, że ta pomoc będzie trwała, że nasz rząd nie wda się w różnego rodzaju niemieckie czy francusko-niemieckie gierki, które w gruncie rzeczy mają pomóc Rosji. Mają odtworzyć tę sytuację, która była i mają dzięki temu otworzyć Rosji drogę do kolejnych ataków. Tym razem bez wątpienia jednym z celów, jeżeli nie pierwszym, będzie nasz kraj. Oczywiście, jeśli się nie uzbroi, jeżeli nie będzie miał odpowiedniej siły odstraszania - zaznaczył. PAP