fot. Przemysław Grabiński/ Polskie Radio Koszalin
Cała Polska jest dziś biało-czerwona, a w wielu miejscach w kraju Narodowe Święto Niepodległości upamiętniamy też aktywnie podczas imprez sportowych. Takie wydarzenie odbyło się w piątek w Pile.

- To bardzo ważne i dobre, że potrafimy połączyć patriotyzm z troską o zdrowie - mówił dziś w Pile minister zdrowia Adam Niedzielski, który wręczał medale uczestnikom organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pile XV Biegu Niepodległości.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin minister Adam Niedzielski w obecnej sytuacji Narodowe Święto Niepodległości nabiera jeszcze większego znaczenia: - Jeszcze kilka lat temu uważaliśmy 11 listopada za oczywiste święto. Nieusprawiedliwiona agresja Rosji na Ukrainę wprowadza również dla nas większe zagrożenie. Minister zdrowia zaznaczył, że takie wydarzenia sportowe organizowane przy okazji Święta Niepodległości mają ogromne znaczenie dla Polaków. - Okres walki z COVID-19 sprawił, że mamy wiele do nadrobienia w kwestiach dbania o zdrowie.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski i nie ukrywał, że piątkowe spotkanie z ministrem zdrowia było także okazją do rozmów o funkcjonowaniu placówek medycznych w regionie: - Przedstawiliśmy m.in. kondycję regionalnego szpitala oraz nasz punkt widzenia na jego rozwój. W planie wizyty ministra zdrowia w Pile poza uczestnictwem w XV Biegu Niepodległości znalazło się m.in. spotkanie w Szpitalu Specjalistycznym. pg/mt

fot. Przemysław Grabiński/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Adam Niedzielski o zawodach w Pile Adam Niedzielski o obchodach Święta Niepodległości w cieniu rosyjskiej agresji na Ukrainę Adam Niedzielski o profilaktyce zdrowotnej Eligiusz Komarowski, starosta pilski